*** En Güzel ve En Yeni Bebek Oyunları ***


*** Bebek çocuk oyunları sitemizde en yeni ve en şirin bebek oyunları oynayabilirsiniz.Facebook sayfamızı beğenerek takipte kalabilirsiniz. ***

Barbie Oyunlarından Korkmayın

Barbie, özellikle kız çocuklarının en sevdiği bebeklerden biri. Oyuncak mağazaları Barbie'nin birbirinden güzel kıyafetleri çeşitlendirilmiş değişik varyasyonları ile dolu. Bir bebek bu kadar sevilince doğal olarak internetteki bebek çocuk oyunlarının önemli bir konu başlığı da Barbie Oyunları oluyor.  

Kız çocukları Barbie Oyunları'na bayılsa da anne babalar zaman zaman bu ilgiden rahatsız olabiliyor. Ebeveynlerin Barbie ile ilgili şikayetlerinin ilk sıralarında Barbie bebeklerinin kıyafetlerinin bir özentilik oluşturduğu yönünde. Barbie bebeklerin üzerinde gördükleri kıyafetleri bebeklerin bana da olsun diye istemeleri hem maddi hem de kültürel olarak ebeveynleri rahatsız ediyor. 

Bu konuda sık sık şikayet alan uzmanlar ise ailelerin bu telaşını anlamakta zorlanıyor. "Çocuk, doğası gereği her şeyi istemeye meyillidir" diyor uzmanlar. Ve devam ediyorlar: "Bu talep Barbie olmasa bile başka bir şekilde kendini dışa vuracaktır. Bu kadar spesifik ve tolere edilebilecek bir sebep yüzünden diğer tarafta gelişmelerine çok daha fazla katkı sağlayacak bir ilgi alanını kapatmayın..."

 Peki... Barbie Oyunları çocukların gelişimine nasıl katkı sunuyor? Bu konuda da örnek veriyor uzmanlar. 

Barbie Odasını Topluyor Oyunu oynayan bir çocuk kendisini eşleştirdiği kahramanı gibi yapmaya çalışacak bu da onun belki ailesinin kazandırmakta hayli zorlanacağı bir alışkanlığı kendi kendine edinmesine yol açacaktır. 

Yine Barbie Günlük Bakım Oyunu oynayan bir çocuk temel bakım alışkanlıklarını oynadığı oyun yardımıyla bilinç altına işleyecektir. 

Bunun gibi örnekler oyunlara sadece negatif anlam yüklemenin yanlışlığının göstergesi olarak gösteriliyor ve ebeveynlerin doğruyu görmeleri için pozitif açıdan bakmaları vurgulanıyor.