*** En Güzel ve En Yeni Bebek Oyunları ***


*** Bebek çocuk oyunları sitemizde en yeni ve en şirin bebek oyunları oynayabilirsiniz.Facebook sayfamızı beğenerek takipte kalabilirsiniz. ***

Bebekleri ve Çocukları Hangi Oyunlara Yönlendirmeli?

İnternetteki oyun dünyası artık çok çeşitli. Her zevke ve her yaşa hitap eden oyunları bulmak günümüzde hiç zor değil. Bu çeşitlilik bebek ve çocukların zaman geçirme seçenekleri açısından yararlı olsa da her oyun her yaşa uygun olamayacağı için doğru yönlendirilmeyen çocuk için zararlı etki yapma olasılığını yabana atmamak lazım.

İşte tam da bu noktada asıl görev anne ve babalara düşüyor. Anne-babalar çocuklarını doğru oyunlara yönlendirerek onları zararlı oyunlardan koruyabilirler. 

Peki bunu nasıl yapacaklar? Hangi oyun kime uygun. haberola.com bu konuda ne diyor? 

İşte birkaç ipucu. 

Eğer daha çocuğunuzun yaşı küçükse onu şiddet içeren oıyunlardan uzak tutmalısınız. Eğer kız çocuğu ise onu daha çok Barbie oyunları, bebek bakma oyunları ya da bebek giydirme oyunlarına yönlendirebilirsiniz. Bu oyunlarla çocuğunuz hem eğlenecek hem de iyiye doğru evrilecektir. Bu oyunlar onlara sorumluluk duygusunu, başka bireylerin sorumluluğunu almayı, temel temizlik becerilerini geliştirmeyi verecektir. Bunun yerine savaş oyunları, dövüş oyunları ya da hedef oyunları çocuğunuzun yanlış yönlendirilmesi anlamına gelecektir.

Yine beceri oyunları cinsiyet farketmeksizin çocuklarınızı yönlendireceğiniz bir başka kategori olabilir. Beceri oyunlarında çocuklarınız zevkli bir şekilde problem çözme yeteneğini geliştirecek ve daha esnek düşünmeyi öğrenecektir. 

Aynı şekilde zeka oyunları da tercih etmeniz gereken bir başka oyun türü. Çocuklarınız öğrenmeye en açık çağlarında zeka oyunları sayesinde öğrenmeyi oyunla birleştirecek ve farkında olmadan zekasını geliştirecektir. 

www.bebekcocukoyunlari.com olarak ebeveynlere tavsiyelerimiz devam edecek.