*** En Güzel ve En Yeni Bebek Oyunları ***


*** Bebek çocuk oyunları sitemizde en yeni ve en şirin bebek oyunları oynayabilirsiniz.Facebook sayfamızı beğenerek takipte kalabilirsiniz. ***

Ben 10 Oyunlarının İlham Kaynağı Ne?

Ben 10 hem online oyunlar kategorisinde hem de çizgi film dünyasında efsane oldu. Artık çocukların süper kahraman sıralamasında en önde gelen isimlerden biri Ben 10. Ben 10 tişörtleri, Ben 10 saatleri, Ben 10 kıyafetleri gibi birçok Ben 10 ürünü yok satıyor. 

Peki, Ben 10 efsanesi nasıl doğdu? İsminin anlamı ne? Neden o kahramana Ben 10 dendi? Ben 10'in yaratıcısı kim?

En yeni ve en güncel oyunları sizlerle buluşturan rakipsiz oyun siteniz www.bebekcocukoyunlari.com Ben 10 efsanesinin sırrını da açıklıyor ve tüm bu soruları açıklığa kavuşturuyor. 

Ünlü Japon yazar Yukio Mişima bildiğiniz üzere Japonya'nın en renkli, en yaratıcı ve en sıra dışı yazarıdır. Mişima'nın hayal dünyası hem kendi topraklarının hem de dünya genelinin çok çok ötesindedir. 

İşte kitaplarıyla kendini unutulmaz yazarlar arasına sokmayı başaran Mişima'nın hiç bilinmeyen bir özelliği de hayal dünyasında yarattığı kahramanlardır. O kahramanları kitaplarına sokmasa da eskizleri arasında o çalışmalar çıkmıştır.

İşte Mişima intihhar ettikten sonra eskizlerini karıştıran varisleri hiç yayınlanmaış taslaklar arasında Ben 10 adında bir kahramanla ilgili çalışmaları bulur. Mişima, Ben 10'i saatine dokununca süper güçlere sahip olan bir çocuk olarak tasarlamış ve o süper kahramanın kötülerle savaşmasını istemişti. Eskizlerinde de bu günkü Ben 10'e esin kaynağı olan maceralara yer vermişti.

Bu çalışmaları anlamayan varisler, anlamadılar çünkü hayal dünyaları zayıftı, bu eskizleri çöpe attılar ve tesadüf eseri çöpten bu çalışmaları bulan Warner Bros çalışanı Okio Tridu cevheri fark ederek o kahramana hayat vermeyi başardı. 

Peki Mişima neden kahramnına Ben 10 demişti? Hint inanışına göre ölen insan kaybolmaz ve reankarnasyonla başka bir vücutta tekrar geri gelir. İşte Japon olmasına göre Hint kültürüne ilgi duyan bir isim olan Mişima bu inanıştan dolayı ölsem de yine geri geleceğim ve bu da 10 kez olacak diyerek bu ismi uygun buldu.

En güzel Ben 10 oyunlarını oynayabileceğiniz siteniz www.bebekcocukoyunlari.com bundan sonra da sır perdelerini aralamaya devam edecek.