*** En Güzel ve En Yeni Bebek Oyunları ***


*** Bebek çocuk oyunları sitemizde en yeni ve en şirin bebek oyunları oynayabilirsiniz.Facebook sayfamızı beğenerek takipte kalabilirsiniz. ***

Marvel Oyunları Neden Seviliyor?

Sinema ve çizgi roman dünyası hayatımıza çeşitli kahramanlar soktu. Öyle ki artık o kahramanlar hayal ürünü değil, sanki gerçek hayatın bir parçası olarak algılanmaya başladı. İşte o algı ssüper kahramanları da hayatımızın ayrılmaz bir parçası olarak konumlandırdı. Peki çocuklar o süper kahramanları neden seviyor ve oyunlarına ilgi duyuyor?

Çocuk gelişim uzmanları özdeşlik kurma davranışının çocukların gelişiminin ayrılmaz bir parçası olduğunu kaydediyor. Çocuk, özdeşlik kurarken özellikle güçlü figürlari seçiyor. Bu figür bazen baba, bazen öğretmen veya yakınında tanıdık biri olabiliyor.

Ama bir de yazımızın başında değindiğimiz süper kahramanlar var ki, belki de çocukların özdeşlik kurma figürleri arasında sıralamaya üst sıradan giriyor.

Exeter Üniversitesi'nin yaptığı bir araştırmaya göre süper kahraman diye sunulan rol modeller eğilimli çocuklar kendi güçsüzlüklerini kurdukları o özdeşlik ilişkisiyle telafi ederek kendilerini daha güçlü ve güvende hissediyor. 

Peki, çocuklar en çok hangi süper kahramanları seviyor? Yine aynı araştırma sonuçları gösteriyor ki özellikle Süpermen, Batman, Örümcek Adam, Thor ve Hulk çocukların en sevdiği tiplemeler. 

Yine aynı araştırmaya göre çocuklar yine bu sebepten dolayı Marvel Oyunları'nı oynamayı da çok seviyor. Çocukların en sevdiği Marvel Oyunları arasında ise Hulk İntikamı, Örümcek Adam Güç Vuruşu, Thor Uçuşu gibi oyunlar gösteriliyor. 

www.bebekcocukoyunlari.com olarak hem bebek ve çocuklarımızın severek oynayacakları oyunları hem de oyunlarla ilgili çarpıcı haberleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.