*** En Güzel ve En Yeni Bebek Oyunları ***


*** Bebek çocuk oyunları sitemizde en yeni ve en şirin bebek oyunları oynayabilirsiniz.Facebook sayfamızı beğenerek takipte kalabilirsiniz. ***

Barbie Bebek Kimdir? Barbie Efsanesi Nasıl Doğdu?

Oyun dünyasının gelmiş geçmiş en meşhur, en çok sevilen karakterlerinden biri hiç şüphesiz Barbie'dir.

Barbie özellikle kız çocuklarının çok sevdiği ve dolayısıyla oyuncak bebeklerinden çeşitli kimliklere bürünmüş oyuncaklarına kadar pek çok çeşidi üretilmiş bir karakterdir. Barbie elbiseleri, Barbie oyuncakları, Barbie maceraları ve oyunları ile kız çocukların büyüme aşamasında en başta gelen arkadaşları olagelmiştir. 

Peki tüm dünyada herkesin bu kadar sevdiği Barbie Bebek kimdir? Nereden esinlenmiş, kimden ilham alınarak piyasaya çıkmıştır?


Barbie (ilk piyasaya çıkış; 1959) 1990'lı yıllardan itibaren dünyanın en çok satmış kız çocuklarının vazgeçilmez oyuncağı, perdeye, çarşafa, terliğe, çamaşıra, parfüme ve akla gelebilecek her türlü ürüne imza atmış bir marka.


Barbie bebek aslında, yaratıcısı, ABD'li işkadını Ruth Handler'ın kızı Barbara Handler'dan esinlenilmiştir. Ve aslında Barbie'nin tam adı da Barbara Millicent Roberts'tır 1950'lerinbaşında Barbara'nın annesi Ruth, kızının ve arkadaşlarının yetişkin kadın bebekleriyle oynamayı normal bebeklerden daha fazla sevdiklerini farketti. O zamana kadar yetişkin bebekler sadece kartondan yapılıyordu. Ruth Handler, gerçeğe çok yakın üç boyutlu bir bebek yapmaya karar verdi.

Konuyu oyuncak şirketi Mattel'e ileten Ruth'un teklifi, tümü erkeklerden oluşan yönetici kurul tarafından ciddiye alınmadı. Bunun üzerine Ruth, Almanya'ya gitti ve orada satılan "Lilli" adlı bebeklerden aldı. Ona bir yetişkine benzeyen bir bebek yaptı, hatta giysilerini tasarlaması için profesyonel bir terzi bile tuttu. Bebeği ellerinde gören Mattel yöneticileri daha fazla direnemediler ve Ruth'un kızından ismini alan ilk Barbie bebekleri 1959'da piyasaya çıktı...

www.bebekcocukoyunlari.com olarak en güzel Barbie Oyunları'nı sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.