*** En Güzel ve En Yeni Bebek Oyunları ***


*** Bebek çocuk oyunları sitemizde en yeni ve en şirin bebek oyunları oynayabilirsiniz.Facebook sayfamızı beğenerek takipte kalabilirsiniz. ***

Okullar Açıldı Bebek Çocuk Oyunları Zamanı

Bir eğitim öğretim öğretim sezonu daha başladı. Aileler çocuklarının okul heyecanını çocuklarından daha fazla hissediyor. Tatilden okul disiplinine geçiş çocuklar için ciddi bir adaptasyon süreci gerektiriyor. Oyuncu çocukların oyunlarından ayrılıp eğitim disiplinine geçmesi kolay değil. 

İşte tam da bu süreçte ailelere uzmanların kritik uyarıları var. İşte ebeveynler için derlediğimiz o kritik uyarılardan bazıları:

1. Her şeyden önce çocuğunuzdan yetişkin tavrı beklemeyin. Onlar çocuk. Onun için tölerans eşiğini bu gerçeği dikkate alarak belirleyin.  

2. Çocuklar doğaları gereği oyuncu yapıya sahiptirler. Öğrenme sürecini oyunlaştırın. Oynarken öğrenmelerini sağlayacak aktiviteler geliştirin. 

3. Okullarda bu pedagojik formasyona sahip öğretmenler olabilir. Ama sadece okul yetmez. Eve geldiğinde de aynı şekilde davranın.

4. Altını ısrarla çizdiğimiz gibi online oyunlar aileler tarafından doğru yönlendirildiğinde ciddi bir eğitim aracıdır. Okuldaki konularını takip edip onları tamamlayacak online oyunlar ile öğrendiklerini pekiştirin. (Mesela eğer çocuğunuz o gün renkleri öğrenmişse ona Hazel Bebek Renkleri Öğreniyor Oyunu gibi oyunlar seçin. )

5. Pek çok oyun sitesi var ama çocukların ruhsal ve bedensel gelişimine hassasiğyet duyup oyunları ona göre seçen oyun sitesi çok az. Oyun sitesi seçerken özellikle www.bebekcocukoyunlari.com gibi seçkin oyun sitelerini tercih edin.