*** En Güzel ve En Yeni Bebek Oyunları ***


*** Bebek çocuk oyunları sitemizde en yeni ve en şirin bebek oyunları oynayabilirsiniz.Facebook sayfamızı beğenerek takipte kalabilirsiniz. ***

Bilgisayar Oyunları Nasıl Doğdu?

Bilgisayar oyunları, artık büyük küçük demeden tüm bilgisayar kullanıcılarının vazgeçilmezleri arasında. Her yaşa ve her beğeniye göre üretilen sayısız oyun milyonları ekran başına çekmeye devam ediyor ve bu hız gün geçtikçe artıyor.

Bu oyun tutkusu ile ilgili çeşitli görüşler var. Bilgisayar oyunları kimine göre çağın hastalığı, kimine göre ise devrin en büyük tutkusu.

Peki bu kadar ciddi bit kitleye sahip olan bilgisayar oyunları ilk ne zaman başladı? Bilgisayar oyunlarının tarihi ile ne biliyoruz?

Bilinen en eski oyun 60 yıl öncesine kadar gidiyor. Ki o video oyunu da 1947 yılında çıkan, 2. Dünya Savaşı'nda kullanılan radarlar üzerinden yapılan Cathode Ray Tube Amusement Device idi. Bu ilk oyundan sonra benzer oyunlar hızla gelmeye başladı. Yine aynı şekilde, İkinci Dünya Savaşı'nda kullanılan radarlar baz alınarak, Tennis for Two, Chess, Space War ve birkaç oyun daha yapıldı.

Ama o oyunların hepsi birer prototipti ve aslında onlar bu günkü oyunların tam olarak atası sayılamazlar.

Şu anki oyunların atası diyebileceğimiz oyun, 1972 yılında yapılan, siyah bir ekranın beyaz bir çizgiyle ortadan ikiye ayrılması ile oluşan Pong oyunu idi.

Pong aynı zamanda atari salonu kültürünü oluşturan arcade oyunların da ilkiydi. Video oyunları da tıpkı canlı varlıklar gibiydi, büyük bir değişim ve gelişme içindeydiler. Neredeyse dünyadaki bütün teknolojilerden daha büyük bir ivmeyle gelişiyorlardı.

Atari'nin çıkardığı Pong, Magnavox Odyssey 200, Magnavox Odyssey, Coleco Telstar ve Nintendo Color TV Game konsolları vidyo oyunların ilk neslini oluşturmaktayken; Fairchild Channel F, Atari 2600, Magnavox Odyssey 2, Intellivision ve Atari 5200' ün oluşturduğu ikinci nesil video oyunlarını oluşturmaktaydı. Bu iki nesil arasında çok az bir zaman farkı varken, teknoloji olarak arada büyük uçurumlar vardır. Video oyunları zamanla bilgisayara da geçti ve bu bilgisayar oyunları zaman içinde konsol oyunlarından daha büyük bir kitle kazandı.

Peki neden oyunlar bu kadar gelişti? Bunu, kısaca şöyle yanıtlayabiliriz: İnsanlar bilgisayar oyunlarını modern yaşamın stresinden kaçmak için bir sığınma yeri olarak gördü. Böyle olunca da her insanın zevkine hitap eden birbirinden farklı onlarca oyun türü ortaya çıktı.

Biz de www.bebekcocukoyunlari.com olarak, sizin bu oyunlara ücretsiz ve hızlı bir şekilde ulaşmanızı amaçlıyoruz ve onun için her gün yeni oyunlar ekliyoruz.

Sitemizde, hiçbir veri indirmeye ihtiyaç duymadan istediğiniz oyunu oynayabilirsiniz. İsterseni, en güvel Dövüş Oyunlarını oynayın, isterseniz en güzel Barbie oyunlarını  ve yine isterseniz en heyecanlı Araba Yarışı Oyunları sizi bekliyor.