*** En Güzel ve En Yeni Bebek Oyunları ***


*** Bebek çocuk oyunları sitemizde en yeni ve en şirin bebek oyunları oynayabilirsiniz.Facebook sayfamızı beğenerek takipte kalabilirsiniz. ***

Bilgisayar Oyunları Çocukları Sosyalleştiriyor!

Bilgisayar oyunlarının çocukları asosyal ve sorunlu kişilikler yaptığına yönelik şehir efsanesine yapılan son araştırmayla bir darbe daha vuruldu. 

Oxford Üniversitesi'nin yaptığı araştırmaya göre bilgisayar oyunu oynayan çocuklar hiç bilgisayar oyunu oynamayan çocuklara göre sosyal açıdan daha fazla geliyor. 

Araştırmaya göre her gün bir saatin üstünde bilgisayar oyunu oynayan çocuklar hiç oynamayankara göre daha sosyal bireyler olarak yetişiyor. Ancak önceki yazılarımızda da altını çizdiğimiz gibi burada da dengeyi tutturmak çok önemli.

Aynı araştırmaya göre günde üç saatten fazla bilgisayar oyunu oynayan çocukta bu etki terse dönüyor ve hem asosyallik başlıyor hem de hayatından memnun olmama yönünde geriye dönüşler başlıyor. 

10-15 yaş arası 28 bin çocuk üzerinde yapılan araştırmaya göre bilgisayar oyunlarının bir olumlu yanı da çocuklar arasında ortak dil geliştirme yönündeki katkısı. 

Bu yeni bulguların önemi üzerinde duran araştırmayı yapan uzmanlar ebeveynleri uyarıyor: Çocuğunuzun oyun oynamasına izin verin ama saatini de oynayacağı oyunu da siz seçin. 

Araştırmacılar özellikle siteniz www.bebekcocukoyunlari.com'da da yer alan zeka oyunları ve beceri oyunlarını tavsiye ediyor.