*** En Güzel ve En Yeni Bebek Oyunları ***


*** Bebek çocuk oyunları sitemizde en yeni ve en şirin bebek oyunları oynayabilirsiniz.Facebook sayfamızı beğenerek takipte kalabilirsiniz. ***

Ülkelerin Online Oyun Sıralaması

İnternet artık elektrik su gibi temel ihtiyaçlardan biri haline geldi. İnternet teknolojisi de buna bağlı olarak hem ucuzladı hem de yaygınlaştı. Peki internet kullanıcılarının vazgeçilmez alışkanlıklarından biri olan online oyunları en çok hangi ülke oynuyor? En çok tercih edilen oyunlar hangileri?

Çin Sosyal Bilimler İnceleme ve Araştırma Akademisi'nin yaptığı bir çalışma işte bu soruların yanıtlarını ilk kez bir başlık altında toplayarak rapor haline getirdi. 

Rapora göre internette oyun oynama sıralamasında oran olarak en önde gelen ülke Güney Kore. Güney Kore internet kullanıcılarının yüzde 68.8'i her gün mutlaka oyun oynarım diyor. 

Güney Kore'yi ise oran olarak Çin takip ediyor. Çinli internet kullanıcılarının yüzde 52.1'i aynı yanıtı veriyor. Ancak Çin nüfus olarak daha kalabalık olduğundan oran değil de sayı sıralaması baz alındığında ise ilk sıradaki yerini uzun zaman kimseye kaptırmayacağa benziyor. 

Yine aynı araştırmaya göre üçüncü sırada ABD yer alıyor. ABD'de her gün oyun oynarım diyenlerin oranı ise yüzde 47.1.

Türkiye'nin sıralamaya giremediği araştırmada en çok oynanan oyunlar arasında bebek çocuk oyunları da yer alıyor.