*** En Güzel ve En Yeni Bebek Oyunları ***


*** Bebek çocuk oyunları sitemizde en yeni ve en şirin bebek oyunları oynayabilirsiniz.Facebook sayfamızı beğenerek takipte kalabilirsiniz. ***

Zeka Oyunlarını Es Geçmeyin

Ne olacak canım, en nihayetinde oyun deyip oyunları hafife almayın. Önceki yazılarımızda da tekrar tekrar alını çizdiğimiz gibi eğer çocuklarınızı doğru oyunlara yönlendirirseniz çocuklarınızın gelişiminde, zeka ve becerilerinin artmasında oyunların ne kadar büyük bir katkı yaptığını siz de göreceksiniz. 

İşte bu kapsamda size zeka oyunlarından bahsetmek istiyoruz. 

Zeka oyunları, internet oyun dünyasının önemli kategorilerinden biri. Puzzle oyunlarından bulmacalara, sayı bulmadan dikkat ölçen oyunlara kadar pek çok varyasyonu bulunan zeka oyunları çocukların gelişimi için bulunmaz bir fırsat.

Eğitimciler okula başlayan çocuklara ilk başlarda her şeyi oyunla öğretir. Çünkü çocuklar doğaları gereği henüz oyun çağında oldukları için hayat da öğrenme de onlar için oyundur. Dolayısıyla onlara verilmek istenen her bilgi oyun aracılığıyla verilemlidir. 

İşte tam da bundan dolayı zeka oyunları çocuklarınızın eğitiminde imdadınıza yetişecek bir yardımcı olarak karşınıza çıkmaktadır. Mesela Justin Bieber Puzzle Oyunu ile sevdiği bir sanatçı aracılığı ile dikkatini ve konsantrasyonunu ölçebilirsiniz. Yine sevilen zeka oyunlarından biri olan Çocuk Matematik Oyunu ile genelde sevimsiz gelen matematiğe ilgisini artırabilirsiniz.