*** En Güzel ve En Yeni Bebek Oyunları ***


*** Bebek çocuk oyunları sitemizde en yeni ve en şirin bebek oyunları oynayabilirsiniz.Facebook sayfamızı beğenerek takipte kalabilirsiniz. ***

Çocuklar İçin Ameliyat Oyunları

www.bebekcocukoyunlari.com olarak oyunların eğlendiriciliği yanında bebeklerin ve çocukların eğitilmesi ve gelişimlerine katkı sunmaları konusunda özellikle hassas davranıyor ve bu unsuru sık sık vurguluyoruz. 

Çünkü; doğaları gereği oyuncu olan çocuklar yine doğaları gereği öğrenmeye en yatkın ve açık oldukları dönemlerini yaşıyorlar. Onun için; çocuklarımızın bir yandan hoşça vakit geçirirken bir yandan da bu zaman diliminden kendilerine artı bir şeyler kalmasının önemini düşünerek o kapsamda oyunlar hazırlıyoruz. 

İşte sitemize yeni eklediğimiz Ameliyat Oyunları tam da yukarıda değindiğimiz gerekçelerle hazırlandı ve bundan sonra daha farklı çeşitleriyle çocuklarımızın beğenisine sunulacak.

Doktor ya da diş hekimi her çocuğun ilk korku figürlerindendir. Bunda ebeveynlerin yaramazlık yapan çocukları doktorla korkutmasıyla başlayan süreç ilk basamak olsa da daha sonraki deneyimleri de bu ilk basamağın üzerine diğer basamakları ekler. Çünkü doktor demek ilaç demektir ve ilaçların tadı her zaman kötüdür. Çünkü doktor çoğu zaman iğne demektir ve iğne acıtır. Bunun gibi biriktirilen anılar çocukların doktor korkularını artırır.

İşte o kokrunun azaltılmasında Ameliyat Oyunları yabana atılmayacak bir öneme sahip olmaktadır.  Ameliyat Oyunları ile çocuklar artık hasta değil doktor olurlar ve masanın diğer tarafına geçmiş olmanın verdiği rahatlıkla o korkuları ile bir nevi yüzleşirler. Ve bu yüzleşme sürdükçe ilk elde biriktirdikleri korkular yavaş yavaş azalacaktır. 

Örneğin bu kategoride sunduğumuz Sarhoş Doktor Oyunu ile doktor-hasta ilişkisinin komik yanları olabileceğini de görecek, Göz Ameliyatı Oyunu'nda olduğu gibi aslında doktorların sadece acı veren insanlar değil kurtarıcı özelliği olan insanlar olduğunu anlayacak ve güven hislerini pekiştirecekler. 

Unutmayın... Oyun hiçbir zaman sadece oyun değildir. Hele hele oyunu oynayanlar beyinleri boş bir levha gibi, gördükjleri her şeyi kaydeden ve yedeğe atan çocuklarsa, anlam daha da farklılaşacaktır. Bunun için çocukların oynayacağı oyunlar dikkatlice seçilmelidir. 

Siteniz www.bebekcocukoyunlari.com siz bu seçimi yaparken işinizi kolaylaştırmaktadır.